Zaproszenie na bezpłatne badanie w kierunku jaskry

Zaproszenie na bezpłatne badanie w kierunku jaskry

W ramach Światowego Tygodnia Jaskry Fundacja Joy Aim i Dr Maciej Krzyżaniak zapraszają mieszkańców gminy Barlinek na bezpłatne badania przesiewowe w kierunku jaskry, w dniu 13 marca 2020 r. w godz. 09.00-12.00 do Optyka przy ul. Niepodległości 25 a w Barlinku. Rejestracja pod nr tel. 95 746 44 73.

 

Według szacunków w Polsce na jaskrę choruje 800 tys. Osób , z czego ponad połowa nie zdaje sobie z tego sprawy, narażając się nawet na utratę wzroku. Jaskra stopniowo, po cichu i często bez objawów pogarsza widzenie i tylko wczesne wykrycie i odpowiednia diagnostyka mogą ją zatrzymać.

Aby zwiększyć wykrywalność choroby we wczesnym stadium i poszerzyć świadomość pacjentów o jaskrze dr Maciej Krzyżaniak, Usługi Optyczne Leszek Bandrowski, Ale Czas i Fundacja Joy Aim włączają się do akcji Polskiego Towarzystwa Okulistycznego i po raz czwarty zapraszają mieszkańców Barlinka na badania przesiewowe w kierunku jaskry.

W poprzednich latach wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem. Dr Maciej Krzyżaniak przebadał łącznie ponad 100 chętnych osób. Rezultatem było rozpoznanie tej choroby u kilku osób, dlatego Międzynarodowy Tydzień Jaskry to doskonała okazja, by zatroszczyć się o swój wzrok.

 

Zachęcamy do badania swojego wzroku w szczególności osoby z grupy ryzyka, do której należą:

  1. Osoby, u których w rodzinie wystąpiła jaskra.
  2. Osoby po 40 roku życia.
  3. Osoby z zaburzeniami gospodarki tłuszczowej.
  4. Osoby z niskim lub zbyt wysokim ciśnieniem krwi.
  5. Osoby cierpiące na migreny.
  6. Osoby narażone na stres.
  7. Osoby mające wysoką krótko- lub dalekowzroczność.
  8. Osoby mające często zimne dłonie i stopy.

 

Badanie będzie polegać na zmierzeniu ciśnienia wewnątrzgałkowego oraz na zbadaniu dna oka. Co ważne – jest to badanie bezbolesne i bezpłatne. W trakcie spotkania będzie można uzyskać odpowiedź na nurtujące pytania w aspekcie jaskry.

 

Na badania zapraszamy zwłaszcza pacjentów, którzy nie odwiedzili okulisty przez ostatni rok.

 

Osoby chętne na badanie proszone są o wcześniejszą rejestracje pod nr telefonu: (95) 746 44 73 lub osobiście w gabinecie okulistycznym przy ul. Niepodległości 25 A w Barlinku.

 

Warto skorzystać z okazji i zadbać o swój wzrok.

Zapraszamy!