Światowy Dzień Jaskry w Barlinku – relacja

W dniu 13 marca 2020 r. w godzinach od 09.00-12.00 okulista lek. Maciej Krzyżaniak bezpłatnie przebadał 28 osób w kierunku jaskry. To choroba określana cichą złodziejką wzroku, bowiem nie boli, nie daje długo żadnych objawów niszcząc wzrok. Doktor wykonał podstawowe badania, tj. tonometrię i Oftalmoskopię. Rezultatem badań jest  rozpoznanie u aż 5 osób jaskry, a także u 2 osób zwyrodnienia siatkówki i  u 4 osób zaćmy. Powodzenie w leczeniu jaskry zależy w dużym stopniu od wczesnego wykrycia tej choroby, dlatego cieszymy się z ilości telefonów do rejestracji na badania to dla nas najlepszy dowód, że organizowanie takich akcji w Barlinku ma sens i jest potrzebne. Również rezultat badań to bardzo dobry argument by dbać i kontrolować swoje oczy. Do czego serdecznie zachęcamy!

Dziękujemy  okuliście lek. Maciejowi Krzyżaniak, Pani Agnieszce z Zakładu Optycznego przy ul. Niepodległości w Barlinku za ułożenie harmonogramu przyjęć pacjentów z zachowaniem bezpieczeństwa w związku z panującym zagrożeniem epidemiologicznym.

Słowa wdzięczności kierujemy także do Ale czas, Szpitala Barlinek, portalu barlinek24.pl, Sołectwa Płonno, Sołectwa Moczkowo i radnej Rady miejskiej w Barlinku Bernardy Lewandowskiej za pomoc w przygotowaniu tegorocznej akcji.

Uczestnicy Światowego Dnia Jaskry w Barlinku zrobili na nas duże wrażenie. Przychodzili dokładnie na umówiony czas, co rozwiało nasze lęki epidemiologiczne. Serdecznie dziękujemy!

Zespół Fundacji Joy Aim