Słów kilka o Ogólnopolskim Konkursie ZOZ UP i Gali

Ogłoszony w dniu 13 grudnia 2016 r. Ogólnopolski Konkurs ZOZ UP doczekał się finałowej Gali rozdania nagród, która odbędzie się już 30 czerwca 2017 r. w Pensjonacie Leśny Dom w Barlinku.

Był to dla nas czas przyjemnej i wesołej pracy.

Pierwszy sukces

Istnieliśmy dokładnie 56 dni, gdy otrzymaliśmy informację od Rzecznika Praw Pacjenta o objęciu naszego Konkursu patronatem honorowym. W piśmie przeczytaliśmy „Tego typu działania stanowią jeden krok ku poprawie obowiązujących standardów w opiece nad pacjentami, jak i w kontaktach z nimi oraz w relacjach między pacjentem, jego rodzinom, a personelem medycznym”.

Ładnie, prawda?

Właśnie te słowa dodały nam energii i jednocześnie pewności, że staniemy na wysokości zadania.

Trochę statystyki

W okresie od 13.12.2016 do 25.04.2017 r. z zaproszeniem do udziału w Konkursie dotarliśmy aż do 750 placówek medycznych z całej Polski. Z czego 339 otrzymało od nas zaproszenie tradycyjnie – pocztą (były to przede wszystkim jednostki lecznicze posiadające ponad 40 oddziałów szpitalnych), a do 411 wysłaliśmy dwa razy e-maile: w marcu i kwietniu, co daje łącznie 822 wysłanych e-maili.

Efektem tego zaangażowania było 52 zainteresowanych zakładów opieki zdrowotnej, co stanowi ok. 7,5 % ze wszystkich zaproszonych placówek medycznych, oraz 19 finalistów, którzy spełnili wymogi formalne, co daje 2,5% ze wszystkich 750, do których się zwróciliśmy.

Pierwsza korzyść

Pracując nad tym projektem poznaliśmy strony internetowe jednostek leczniczych i jest to dla nas bezcenna wiedza, dzięki której będziemy mogli jeszcze lepiej pomagać beneficjentom Fundacji Joy Aim.

I pierwsze razy przy organizacji Gali

Pierwszy raz otrzymaliśmy patronat medialny TVP3 Szczecin, Pierwszy raz będziemy zbierać pieniądze poprzez zbiórkę publiczną na „Zakup materiałów remontowych i doposażenie oddziału pediatryczno-neonatologicznego dla Szpitala w Barlinku”; Pierwszy raz będziemy gościć przedstawicielkę Biura Rzecznika Praw Pacjenta, Pierwszy raz przyjadą do nas przedstawiciele placówek medycznych z Bydgoszczy, Elbląga, Gorzowa Wlkp., Koszalina, Krakowa, Lęborka, Myśliborza, Poznania, Wejherowa i Zawiercia. Nie zabraknie także przedstawicieli Szpitala w Barlinku; To będzie nasz pierwszy koncert z zespołem T.ON z Żywca; I to będzie nasz pierwszy prelegent z Wrocławia.

Już nie możemy się doczekać…