Relacja z Warsztatów „Weź piersi w swoje ręce. Dotykasz – Wygrywasz!” 05.02.2019 r.

Doświadczenie. Oto słowo najtrafniej podsumowujące wydarzenie dla kobiet „Weź piersi w swoje ręce. Dotykasz-Wygrywasz!”, które odbyło się 5 lutego 2019 r. w Sali konferencyjnej Szpitala Barlinek z okazji Międzynarodowego Dnia Walki z Rakiem. Dlaczego właśnie doświadczenie? O tym, o spotkaniu i o fantastycznych uczestniczkach w tej relacji.

 

O tym, że świątecznie może być nawet w powszedni dzień przekonały nas uczestniczki warsztatów. Każde otwarcie drzwi do Sali konferencyjnej Szpitala Barlinek tuż przed 16.00 i wypełniająca się sala dawały nam satysfakcję, że trafiłyśmy z tematem spotkania oraz pewność jak ważny jest to temat dla kobiet. Dzięki Wam było świątecznie. Każdym swoim pytaniem, uśmiechem, komentarzem, radom, zaciekawieniem stwarzałyście domową, ciepłą atmosferę, dlatego w pierwszej kolejności do Was kierujemy słowa wdzięczności za to, że byłyście.

 

Warsztaty rozpoczęła swoim wystąpieniem Pani Bożena Ambroży, która na co dzień pełni funkcję Prezesa Zarządu Gorzowskiego Stowarzyszenia Amazonek. Prelegentka w ekspresowym tempie zaprezentowała podstawy samobadania piersi, po czym niczym czarodziejka zabrała nasze uczestniczki w głąb niesamowitej historii. Ach! To było coś! Do dziś zastanawiam się jak Pani Bożenie udało się warsztaty samobadania piersi przeistoczyć w tak inspirujące spotkanie. Może sprawił to jej talent do przemówień, może to jej energia i pozytywne nastawienie do życia. Może to otwartość i łatwość mówienia o raku piersi w tak imponujący sposób, a może to te wszystkie anegdoty o pracy i życiu codziennym. Cokolwiek to sprawiło – jedno jest pewne – dało się poczuć bliskość tematu, rolę profilaktyki oraz pewność, że będzie dobrze. Pani Bożenie towarzyszyła również Pani Bożena i obie Panie po wystąpieniu rozwiewały wątpliwości uczestniczek służąc radami, rozmową oraz profesjonalnymi materiałami edukacyjnymi w zakresie raka piersi. Mamy nadzieję, że obie Panie wrócą do Barlinka niebawem.

 

Druga część spotkania poświęcona była górnej bieliźnie. W swoim wystąpieniu brafitterka Pani Regina Jankowska, na co dzień prowadząca Sklep Rubin w Gorzowie Wlkp. Opowiedziała m.in. o najczęstszych błędach kobiet przy doborze biustonosza (dziewczyny chodzi o obwód i miseczkę;-) ), o tym na co zwrócić uwagę przy zakupie stanika, jak regulować ramiączka etc. Zainteresowane panie mogły liczyć na indywidualne pomiary, rady oraz od razu przymierzyć proponowany model. Oj działo się, działo! Spotkanie z profesjonalną brafitterką nakreśliło nowe rozmiary górnej bielizny naszym uczestniczkom. Zresztą nic dziwnego… Okazuję się, że istnieje ponad 80 rozmiarów biustonoszy! Pani Regino dziękujemy!

 

Tego popołudnia wrażenie zrobiło coś jeszcze… catering przygotowany przez Ewelinę Łapszę. Smak sałatek, tortilii, kanapeczek po prostu rozpływał się w ustach! Ewelina jesteś najlepszym majsterchefem w okolicy!

 

Teraz widzicie, wszystkie te panie łączy doświadczenie. Doświadczenie raka piersi, które wyzwoliło w Pani Bożenie niespożyte siły i energię do działania i do zarażania optymizmem innych kobiet. Doświadczenie zdobywane codziennie w sklepie z bieliznom, które dziś jest odznaką najwyższego profesjonalizmu w braffitingu Pani Reginy. I doświadczenie wypływające wprost z poczucia smaku i gustu, które podbija podniebienia Eweliny. Wierzę, że każda kobieta ma jakieś takie doświadczenie wynoszące ją ponad przeciętność. Nasze warsztaty samobadania piersi z pewnością nauczyły jednego: Warto korzystać z doświadczeń innych kobiet. Dzięki doświadczeniu Pani Bożeny poznałyśmy rangę profilaktyki raka piersi. Dzięki radom Pani Reginy zyska nasza sylwetka, a dzięki Ewelinie chce się ugotować coś innego niż zazwyczaj. Drogie panie jesteście super inspiracją!

 

Na koniec chcę jeszcze dodać, że nad prawidłowym przebiegiem wydarzenia czuwały dwie Joanny. Joanna Węglińska, która zaprojektowała całą grafikę do wydarzenia z prędkością rakiety. I Joanna Sucha, która zatroszczyła się o wyjątkowy wystrój i przygotowanie Sali konferencyjnej na nasze spotkanie i w porę zapaliła wszystkie świeczki i lampeczki. Dziękujemy też portalom ebarlinek.pl i barlinek24.pl za pomoc w rozpowszechnieniu informacji o warsztatach. Duży buziak także dla Eli, za przygotowanie różowych kokardek, Hani za obsługę komputerowo-fotograficzną oraz Pani Anety za czuwanie nad ogółem.

Fundacja Joy Aim współorganizowała wydarzenie wraz ze Szpitalem Barlinek oraz Gorzowskim Stowarzyszeniem Amazonek. Dziękujemy za owocną współpracę.

 

Kamila Rogut-Szkudlarek

09.02.2019 r.

 

 

 

Za każdym razem, gdy otwierały się drzwi do Sali konferencyjnej Szpitala Barlinek i wchodziła nimi uśmiechnięta kobieta