Relacja z III Barlineckiego Dnia Zdrowia!

Relacja z III Barlineckiego Dnia Zdrowia!

Gdyby to był mecz lub zawody… O uczestnikach mówiliby: „Ekstra Klasa!”, o kibicach, że zmotywowali, o trenerach, że dali cenne wskazówki, a o zwycięzcy pisaliby: „Wygrało Zdrowie!”. A to był tylko i aż III Barlinecki Dzień Zdrowia! Z rewelacyjnymi mężczyznami w roli głównej, z inspirującymi wykładami, najlepszymi partnerami i upominkami, z Biurem RPP, z wesołymi animatorkami, pyszną grochówką i ciastem oraz pięknymi kobietami zapraszającymi na to wszystko! Zapraszamy na relację z wydarzenia 17 listopada 2018r.

Rewelacyjni mężczyźni!

Dziękujemy! Dziękujemy! Dziękujemy! Panowie! O takich uczestnikach marzą wszyscy organizatorzy! Punktualni, licznie obecni, w dobrych humorach i w pełni zaangażowani w akcje! Kochamy Was, za to, że przyszliście już przed 09.00, zadbaliście o siebie i za to, że przełamaliście stereotyp na temat lęku mężczyzn przed badaniami! Może jest tak gdzieś indziej, ale nie w Barlinku! W naszym mieście panowie stosują profilaktykę i troszczą się o swoje zdrowie! Brawo Wy!

Najpierw 100, potem 200, teraz 500, w przyszłości 1000?

Teraz 500! A nawet więcej! Tyle bezpłatnych badań wykonaliśmy w ciągu 4 godzin podczas III Barlineckiego Dnia Zdrowia! 70 morfologii, 70 cholesterolów, 83 poziomów PSA, prawie 60 EKG serca, Ponad 100 pomiarów poziomu cukru, ponad 100 pomiarów ciśnienia krwi, i prawie 30 analiz składu ciała! Już po godzinie 10-tej wyczerpały się zakładane wstępnie bezpłatne limity, więc organizatorzy dołożyli jeszcze troszkę! Mężczyźni przeszli nasze najśmielsze oczekiwania i swoim aktywnym uczestnictwem motywują nas do zwiększenia w przyszłości pakietu bezpłatnych badań!

Hol Szpitala Barlinek:

„Więcej używać, dobrze jeść i trochę pobiegać…”

– Taki komentarz podsuchaliśmy od jednego z uczestników wykładów. A komentarzy i komplementów tego dnia słyszeliśmy o naszych prelegentach mnóstwo! Że mówią mądrze, ciekawie, że byli profesjonalni, że można było podyskutować, że warto zastosować ich wskazówki i wiele więcej!

Wykłady rozpoczął seksuolog Mieczysław Szympolski w dyskusji opowiadając o wpływie choroby i umysłu na sprawność seksualną. Godzinę później dietetyk kliniczny Patrycja Krynicka dała fantastyczny wykład o diecie prawdziwego mężczyzny, który panowie kwitowali na dwa sposoby: cyt. „Super!” i cyt. „Zajebiście!”. Po obu tych wystąpieniach zmotywowani słuchacze pytali nas o bezpośredni kontakt do wykładowców, co buduje w nas przekonanie, że prelegentów i tematy dobraliśmy właściwie do Waszych potrzeb! O godz. 11.00 wystąpiła fizjoterapeutka Pamela Baranowska, a jej wystąpienie na temat dolegliwości bólowych kierowców ponownie zakończyło się kolejką z indywidualnymi pytaniami publiczności, tak, że jako organizatorzy również ustawiliśmy się z podziękowaniem! Gratulujemy Pani Pameli tej lekkości wypowiedzi! O godz. 12.00 w roli prelegenta zadebiutował najbardziej znany piłkarz w Barlinku Pan Marcin Kikut! Jego wykład o roli pasji i hobby w życiu mężczyzny zgromadził najliczniejszą publiczność. Słuchacze byli zachwyceni! A Pan Marcin odkrył w sobie nowy talent – do publicznych przemówień! Było rewelacyjnie!

Urwisy? Gdzie?

Mimo, że miejsce dla dzieci nazwaliśmy „Kącikiem urwisa”, o urwisach nie może być mowy! Dzieci były tego dnia nadzwyczaj grzeczne, zaciekawione i bawiły się na całego! Wszystko za sprawą Pani Eweliny i jej pomocniczki Julki! Te dwie animatorki zabaw dziecięcych to prawdziwe skarby! Zarażały dzieciaczki uśmiechem i radością, wzbudzały ciekawość, zrobiły przepiękne zakładki do książek, wypróbowały wszystkie kolory kredek i na papierze i na twarzach, a do tego całej Sali przypomniały młodzieńcze chwile unoszącą się wonią cukrowej waty! Mniam! Zachodząc do kącika można było też dowiedzieć się ciekawostek o praniu. Tak, praniu. Niektórzy odkryli, że od lat piorą nie tak swoje jeansy! Krzysiu dziękujemy za porady! Jesteś mistrzem!

Goście, goście

Podczas Barlineckiego Dnia Zdrowia stoisko Biura Rzecznika Praw Pacjenta reprezentowały Panie Barbara Lipecka i Jolanta Balcerzak. Poza fachowymi informacjami na temat praw pacjenta obie Panie przygotowały mnóstwo atrakcji dla dzieci i dorosłych. Mini apteczki, pojemniki na leki, maskotki, kredki i plecaczki sprawiły cuda! Najmłodsi marzą teraz o karierze lekarza!

Trochę rozbierania 😉

Dr Joanna Zielonka kardiolog zadbała o męskie serca odsłaniając do EKG męskie torsy. Pani Wioletta Czerwik raz po raz podciągała męskie rękawy badając ciśnienie krwi, zaś Joanna Kisły – Dietetyk dla odmiany pozbawiała mężczyzn skarpetek do badania analizy składu ciała. W holu Szpitala Barlinek działało również Polskie Stowarzyszenie Diabetyków Koło Barlinek – tu do badania wystarczył tylko palec. Odbyła się kampania edukacyjno-informacyjna Stowarzyszenia Mężczyzn z Chorobami Prostaty Gladiator im. prof. Tadeusza Koszarowskiego. Panów witały

w progu Agnieszka i Ola. Informacji na bieżąco udzielali Kamila Rogut-Szkudlarek i Arkadiusz Cysek. Zarówno pracownicy Szpitala Barlinek, jak i zespół Fundacji Joy Aim podczas całego wydarzenia służyli pomocą i informacją. To była piękna współpraca!

Upominki, vouchery

Każdy mężczyzna biorący udział w 2 badaniach lub wykładzie mógł wziąć udział w losowaniu upominku! W wielkiej przeźroczystej kuli było ponad 200 numerków! Wszystko dzięki naszym partnerom! Teraz się zadzieje! Ktoś z roweru przeżuci się na motor, ktoś zacznie strzelać, ktoś zacznie trenować tenis, ktoś pójdzie na pyszną kolację, ktoś znajdzie wreszcie czas na rozrywkę, a ktoś na remont! Same korzyści z profilaktyki!

Pysznie i ciepło!

Aby dodać mężczyznom sił po badaniach organizatorzy zaprosili na smaczną grochówkę, pizzę (też zdrowa, a jak!), oraz na znakomite wypieki przy kawie i herbacie! Wiemy, że było pysznie i wszelkie słowa uznania kulinarnego kierujemy do kucharek Szpitala Barlinek oraz Oli, Asi, Teresy, Eli, Anety, Agnieszki, Euniki i Eweliny! Dziewczyny otwierajcie własną cukiernie! Wasze ciasta znikają ze smakiem!

Podziękowania!

Gorące podziękowania kierujemy do ludzi, którzy z nami nadali taki kształt całemu wydarzeniu, czyli naszym partnerom. Są to ludzie biznesu o wielkich sercach! To: Polskie Stowarzyszenie Diabetyków Koło Barlinek, Mieczysław Szympolski – Centrum Psychologii Zdrowia, Patrycja Krynicka – Smak zdrowia, Fizjoterapia Bartosz Majocha i Pamela Baranowska, Marcin Kikut, Joanna Kisły – Dietetyk, Stowarzyszenie Mężczyzn z Chorobami Prostaty Gladiator im. prof. Tadeusza Koszarowskiego, Biorezonans Barlinek, Gmina Barlinek, Biuro Boria Joanna Węglińska, ebarlinek.pl, Winia Krawczyk Fotografka, Baltin, NISSTECH Auto Serwis, PPUH MEGAT M. Michalik, Boys-toys – Sport S. C. Adrian & Dawid Zych, „AKUNUMA” A. Szulc, GOMEX, Centrum Handlowe Pyrmo A. Hyży, JANEX, MACON Sp. z o.o., Bricomarsche, PHU AGAT P. Wasilewski, B.FT Okna i Drzwi B. Karaszewski, PHU „Panel Dom” S. Mikoś, Studio New Body Fitness, Bowling Bar, Strzelnica KSK Pretor, Akademia Tenisa Barlinek, Navi GSM Center M. Kwieciszewski, SATGSM „INTER-COM” Ł. Wrona, Sklep wędkarski Iwona Chmura Handel Detaliczny, TANDEM, Sklep Motoryzacyjny Auto-Moto, MARAL – Artykuły BHP, Sklep Ogrodniczy Wójtowicz S. J., Bar AS Gastronomia Ewelina Łapsza, Restauracja Wielkopolanka, Hotelik LIMBA, Pizzeria Verona, Restauracja Spiżarnia, Land Restaurant, Restauracja „Strzelecka 18”, Automyjnia Bernarda Lewandowska, Fizjoterapia „Dotyk Zdrowia” mgr Jolanta Bekier, Gabinety na Staromiejskiej, D’VINE Salon Fryzjerski Marta Gerbich-Runo, Fabryka Piękna, Sklep odzieżowy Anna Wrona „MIASTO KOBIET”, Hotel ALMA & SPA, barlinek24.pl, GASPOL.

– Dziękujemy!

Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam rozpowszechnić informację o III Barlineckim Dniu Zdrowia, wszystkim facebookowiczom, którzy udostępniali posty, wszystkim, którzy powiesili plakat lub rozdysponowali ulotki. Wszystkim, którzy innych zachęcili swoim słowem. Dziękujemy portalom ebarlinek.pl, barlinek24.pl, Telewizji TVB24 Myślibórz oraz Panu Jackowi Słomka i Kurierowi Szczecińskiemu. Podziękowania kierujemy także za fotorelację do Moniki Przybylskiej i Radka Szajdy. Dzięki Waszemu działaniu możemy teraz chwalić się imponującą liczbą uczestników! Dziękujemy!

Dziękujemy dr Joannie Zielonce za przeprowadzenie prawie 60 badań EKG serca! Współpraca z Panią to czysta przyjemność!

Dziękujemy Pani Danucie K i Krzysztofowi J. za piękne dynie. Pani Magdzie S i Joannie K. za gałązki – pomogły nam stworzyć jesienny, ciepły nastrój w szpitalnym holu!

Dziękujemy Barlineckiemu Ośrodkowi Kultury i Piotrowi Stanisławskiemu za fachowe porady, wypożyczenie sprzętu i krzeseł! Panu Jurkowi Symela i Robertowi za ich przewiezienie. Dzięki Wam mogliśmy lepiej ugościć uczestników Barlineckiego Dnia Zdrowia!

Dziękujemy Fundacji ORLEN DAR SERCa za sfinansowanie projektu „Męskie sprawy – wykłady edukacyjno-zdrowotne dla mężczyzn i kobiet” oraz Pani kierownik za owocne wskazówki.

Dziękujemy pracownikom Laboratorium Szpitala Barlinek, że już 3 sobotę od rana pracowały na rzecz Barlineckiego Dnia Zdrowia.

I jeszcze mega podziękowania dla Joanny Węglińskiej za jej pomysły, kreatywność, wenę, rady, podpowiedzi, za znalezienie czasu, gdy go nie ma, za zaangażowanie i dzielenie się doświadczeniem! Jesteś najlepszą graficzką!

Dziękujemy Agnieszce, Ani, Joli, Marcie, Marlenie, Monice, Marzenie i Natalce za udział w kampanii informacyjnej, za piękne uśmiechy i odwagę. Wini Krawczyk dziękujemy za zrobienie extra fotki i wyrażamy tęsknotę za jej fotograficzną relacją. Zdrówka Winia!

I na koniec trochę prywaty

Dziękuje całemu zespołowi Fundacji Joy Aim! Ani Wróbel za cierpliwość i jazdę tu i tam. Oli Buczek za sprowadzanie chwilami na ziemię oraz za aż 4 ciacha! Gdyby był maraton pieczenia na pewno byś wygrała! Dziękuję Marzence Wrońskiej, Ani Rzepce i najlepszym wolontariuszkom na świecie – Asi Filary i Patrycji Klimczuk, za to, że są, dały swój czas i uśmiech i pomoc w chwili gdy jest taka potrzeba. Ściskam Was mocno dziewczyny! Dziękuję Hani, Robertowi i mamie za nieocenioną pomoc i cierpliwość. Bez Was by nie wyszło, jesteście moim oparciem. Rozalce za kreatywne pomysły i rozpowszechnianie wolontariatu w przedszkolu. Beacie, za stanie na straży porządku. Dziewczynom ze Szpitala Barlinek Agnieszce, Anetce, Ewelinie, Pani Danusi, za to, że były.

I jak wisienkę na torcie na koniec zostawiłam podziękowania dla osoby, która w organizację III Barlineckiego Dnia Zdrowia włożyła po prostu całe serce. Za przemierzone razem kilometry, za godziny na telefonie, za wszystkie wiadomości na Messengerze i na e-mailu, za zaangażowanie swojego męża, za wizje dekoracyjną z dyniami, za kreatywność przy robieniu kartek, za cały poświęcony na to czas – zwłaszcza w piątek wieczorem i w sobotę rano, za pomysły i cierpliwość – Joanna Sucha – Dziękuję za super współpracę.

19.11.2018r.

Kamila Rogut-Szkudlarek