Relacja z Gali ZOZ UP 15.06.2018 r.

Relacja z Gali ZOZ UP 15.06.2018 r.

Uśmiech to najlepsze skrzydła do latania!

Już słychać kołowanie samolotu Joy Aim na linii Barlinek 1506… Na pokład wchodzą Stewardessy … Pasażerowie czują, że to będzie wyjątkowy lot… Można przytulić sąsiada, korzystać z uśmiechu i bujać w obłokach… Ciśnienie w kabinie wyrówna Stageman. Startujemy! I lecimy! Na najpiękniejszych skrzydłach – uśmiechach pacjentów!

Goście – ludzie o Wielkich Sercach!

Finał II edycji Ogólnopolskiego Konkursu ZOZ Uśmiechniętego Pacjenta 2017 rozpoczął się wesołym i zaskakującym przywitaniem gości. Fundacja Joy Aim ma szczęście do uczestników swoich wydarzeń. I tym razem w jednym miejscu spotkali się ludzie o Wielkich Sercach. Pasjonaci, działacze kochający swoją pracę z pacjentami z Barlinka, Brodnicy, Bydgoszczy, Chorzowa, Gorzowa Wlkp., Katowic, Krakowa, Łodzi, Słupska, Świnoujścia, Torunia, Wejherowa i Włocławka – czyli przedstawiciele i koordynatorzy  innowacyjnych projektów z placówek medycznych z całej Polski. Byli z nami także Burmistrz Barlinka Pan Dariusz Zieliński, Przewodniczący Rady Miejskiej Pan Mariusz Maciejewski oraz przedstawicielka Biura Rzecznika Praw Pacjenta Pani Krystyna Grochmalska i Pani Agnieszka Sopel z Instytutu Inżynierii Klinicznej w Warszawie. Dopisało nam także towarzystwo osób na co dzień dbających o nasze zdrowie oraz naszych niezawodnych przyjaciół. Jeśli w jednym miejscu i czasie spotykają się ludzie gotowi by dać z siebie wszystko dla drugiego człowieka, to po prostu musi się coś wydarzyć…

Energiczni animatorzy

I zadziało! Już po 4 minutach wszyscy goście tańczyli i przybijali sobie „piąteczkę” – a to za sprawą animatorów firmy Stageman: Sebixa, G.O.Ś.K.I. i Krydzi. Ich energia, humor i doświadczenie natychmiast udzieliły się gościom. Po chwili byliśmy już zintegrowani i rozweseleni.  Ale to nie był koniec.. Ich drugie wejście było jeszcze lepsze!

Istota sprawy

W kolejnej części Kamila Rogut-Szkudlarek przybliżyła gościom istotę i cele Konkursu ZOZ Uśmiechniętego Pacjenta. Chęć zmiany na lepsze, sprawienie by to co jest lepiej funkcjonowało, by jeszcze więcej szpitali w Polsce stosowało działania na rzecz zwiększenia zadowolenia pacjenta, i by sami pacjenci byli świadomi tego, czego mogą już oczekiwać od placówki medycznej. Fundacja Joy Aim jest jedynym miejscem w Polsce, gdzie podmioty lecznicze mogą się zainspirować tym, co można jeszcze zrobić lub ulepszyć by poprawić jakość i standardy opieki zdrowotnej nad pacjentami. W tym roku do naszego katalogu dołączyły nowe projekty.

Inżynieria kliniczna

Co ma wspólnego inżynieria kliniczna z uśmiechem pacjenta? Wiele! Udowodniła to w swoim przemówieniu Pani Agnieszka Sopel – wykładowczyni Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Szpital ze sprzętem najwyższej jakości, dyrekcja zadowolona z oszczędności i lekarz pracujący na rzecz zdrowia pacjenta na tym, co nie zawodzi, to również ścieżki do uśmiechu pacjenta. Cieszymy się, że do poprawy standardów leczenia podchodzi się coraz profesjonalniej.

Finaliści pierwsza klasa!

Tegoroczne projekty finalistów pomógł nam zaprezentować Janusz Mickiewicz. Podczas prezentacji multimedialnej nasz kolega opowiedział  o projektach prezentując ich najważniejsze atuty i rezultaty działań na rzecz pacjentów. Prezentację zakończył słowami córki „Zdrowienie jest fajniejsze”, które idealnie pasują do idei ZOZ UP. Dziękujemy! Projekty już niedługo trafią do „Katalogu najlepszych praktyk”.

Wyróżnienia, Nagrody

Tegorocznym laureatem i zdobywcą tytułu Zakładu Opieki Zdrowotnej Uśmiechniętego Pacjenta jest Fundacja Gajusz Poradnia Psychologiczna przy Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Łodzi z projektem „Edek”. Edek sam odebrał nagrodę – ma już 8 lat! Był ze swoją przyjaciółką Weroniką oraz Panią  Małgorzatą Kanią i Joanną Bednarską-Kociołek. Cały wieczór rozmawiał z gośćmi. Teraz jego grono przyjaciół jest jeszcze większe! Atrakcją wieczoru był także Zdrowuś z Katowic, do którego bardzo miło było się przytulić! To był dla nas zaszczyt gościć w Barlinku takie ikony dziecięcego zdrowia! Już nie możemy się doczekać kiedy inne szpitale wprowadzą je u siebie na oddziałach pediatrycznych.

Integracja, koncerty

Klimat Pensjonatu Leśny Dom i w tym roku udzielił się uczestnikom. Piękne otoczenie lasu, smaczne jedzenie i do tego idealny wystrój i elegancja… Kochamy ten właśnie moment, gdy ludzie się poznają ze sobą, rozmawiają, wymieniają doświadczeniem, opowiadają z pasją i entuzjazmem o tym co na co dzień robią w szpitalach. Za każdym projektem zgłoszonym do ZOZ UP kryje się  ciekawa historia, przygody przy realizacji oraz cudowni ludzie pełni wiary w to co robią gotowi podzielić się swoją radością. Ciekawi jesteśmy jakie będą rezultaty tegorocznych rozmów…

Po kolacji nastąpił długo wyczekiwany moment – występ uczestniczki The Voice of Poland Oliwi Lori Lachnik. Wokalistka o pięknym głosie zabrała gości w zaczarowany świat marzeń, zyskując sympatię, nowych fanów i oczywiście gorące oklaski!

Następnie na scenie pojawił się zespół TON z Żywca, który energetycznym i rockowym brzmieniem wyciągnął na parkiet naszych gości. Chłopaki byli jeszcze cudowniejsi niż rok temu! Między nami jest po prostu miłość, więc czekamy na więcej TON-ów!

Po koncertach i podziękowaniach zakończyliśmy oficjalną część Gali – samolot Joy Aim wylądował.

Wszystko, co dobre jeszcze przed nami.

Gala to niesamowite spotkanie z ciekawymi ludźmi, mimo, że już za nami, to w naszych sercach dopiero co rodzą się pierwsze rezultaty: przyjaźnie, spotkania, nowe pomysły. My jeszcze bardziej jesteśmy dumni z tego, że otaczają nas najlepsi ludzie na świecie!

Dziękujemy Asi, Patrycji i Marcelinie – naszym uśmiechniętym wolontariuszkom! Dziewczyny już od rana pomagały nam przygotować całe wydarzenie i spisały się na medal!

Dziękujemy Aleksandrze Bigus-Sławińskiej za mega pomoc przy organizacji wystawy projektów ZOZ UP oraz za wiele więcej… Bez niej to by tak nie wyglądało.

Dziękujemy Asi, Oli, Agnieszce za pyszne ciasta i gratulujemy Wam talentu kulinarnego!

Dziękujemy Januszowi Mickiewiczowi za pomoc w zaprezentowaniu projektów – zrobił to w ekspresowym tempie!

Dziękujemy Barbarze Sikorskiej za ciągłe wsparcie i te duchowe i te materialne.

Dziękujemy Sebastianowi Padula i Gosi Biesiadeckiej za to, że wsparli nas tym co w sobie mają najlepsze – swoją energią i obecnością.

Dziękujemy Wini Krawczyk – to ona robiła dla nas te wszystkie piękne zdjęcia! Fotorelację można zobaczyć na naszym facebooku.

Dziękujemy wszystkim, którzy byli z nami w tym dniu…

I najważniejsze podziękowania dla Hani, Roberta i Elżbiety za cierpliwość na najwyższym poziomie cierpliwości do nowych wymysłów – wiadomo kogo.