Potrzebuję pomocy

Home / Nowy Entuzjastyczny Wolontariat / Potrzebuję pomocy

„Człowiek, który sam sobie wystarcza – nikomu nie jest potrzebny”
Władysław Grzeszczyk

Słyszałeś? Jej syn ma SAME 6 w szkole! A jego córka w Anglii SAMA sobie radzi! Doktor SAM zbudował cały dom! Sąsiadka SAMA załatwiła wszystko w urzędzie! Chwalimy, nagradzamy i promujemy wszechstronność i samodzielność tak bardzo, że udało nam się stworzyć społeczne przekonanie, że Polak potrafi wszystko. To dobrze. Jednak taki trend ma też drugą stronę. W życiu są bowiem takie sytuacje, z którymi nie umiemy uporać się sami, a panująca moda na radzenie sobie samemu ogranicza i budzi lęk w poproszeniu o pomoc. Człowiek, który wie, że czegoś nie umie, nie potrafi lub nie daje z czymś rady jest dla nas zupełnie normalny, a umiejętność poproszenia o pomoc jest dowodem odwagi i mądrości. Świat potrzebuje uczniów by tworzyć nauczycieli, pacjentów by istnieli lekarze, samotności by docenić ludzi.

Jeśli potrzebujesz pomocy zachęcamy Cię do porzucenia kultu „Zosi-Samosi” i poproszenia o pomoc, co stanowi umiejętność ważną i rozwojową. Stań się potrzebny dla kogoś, kto gotowy jest Ci pomóc i istnieje po to, by pomagać.

Fundacja Joy Aim oferuje wsparcie dla osób przewlekle lub nieuleczalnie chorych, osób niepełnosprawnych, starszych i samotnych obejmujące:

  • Towarzystwo wolontariusza, który spędzi z Tobą czas jak przyjaciel

  • Dzielenie się wiedzą, co do różnych, naturalnych i holistycznych metod leczenia

  • Pomoc w byciu świadomym pacjentem

  • Działania, które rehabilitują społecznie, dodają nadziei i ochoty do życia

  • Wysłuchanie

Aby skorzystać z naszej pomocy wystarczy:

Być

chętnym na uzyskanie pomocy

Napisać

(forma dowolna) lub powiedzieć wprost, że potrzebujesz pomocy innej niż finansowej

Jeśli uważasz, że możemy Tobie pomóc jeszcze inaczej, śmiało o tym napisz. Dołożymy wszelkich starań, by wesprzeć Cię jak najlepiej. Dla nas każdy jest ważny. Zaczynamy tu i teraz. Używamy tego co mamy i wiemy. Robimy co możemy. I prosimy o zachowanie pogody ducha, gdyby okazało się, że sami potrzebujemy pomocy, by móc pomóc Tobie.

ZAPRASZAMY!