II Barlinecki Dzień Zdrowia – relacja

II Barlinecki Dzień Zdrowia – relacja

252 wykonanych badań! Prawie 40 partnerów wydarzenia! Kwiecista i wiosenna atmosfera! Oraz… wspaniałe Kobiety z Barlinka dbające o swoje zdrowie! Zapraszamy na relację z II Barlineckiego Dnia Zdrowia!

Przed 24 marca 2018 r.

Deklaracje uczestnictwa jakie docierały do nas do ostatniego dnia przed wydarzeniem dodawały nam skrzydeł i aspirowały do dopracowania najmniejszych detali. Na parę dni przed do akcji dołączyło jeszcze 3 partnerów, w czwartek dostarczono 60 bratków, w piątek udekorowana była już sala wykładowa… Ale tak naprawdę nasze plany odnośnie organizacji II Barlineckiego Dnia Zdrowia pojawiły się już na początku stycznia. Zdjęcie dżentelmenów wykonywane było już 5 lutego, by 7 dni później wyruszyć z zaproszeniami na miasto. Wszystko po to by jeszcze przed Dniem Kobiet Barlinianki mogły zarezerwować w kalendarzu pod datą 24 marca czas dla swojego zdrowia!

24 marca przed godz. 09.00

Już od rana dziewczyny ze szpitala Barlinek zajęły się dekoracją holu przy recepcji. O 8.00 przybyły posiłki z blachami ciast w fuksjowych koszulkach z napisem „Zapytaj mnie”, by po spontanicznej naradzie zająć się swoim zadaniem. Kilkanaście minut później przybył doktor wykonujący badanie piersi i z radością przekazał nam nowinę, że będzie wykonywał USG piersi, więc błyskawicznie dostosowaliśmy się do nowych okoliczności. W holu pojawiało się coraz więcej pięknej płci, jeszcze parę minut i…

24 marca godz. 09.00

START! Jednocześnie do pracy ruszyły: laboratorium, 2 gabinety, w których przeprowadzano USG jamy brzusznej, gabinet ginekologiczny, gdzie pobierano cytologię i robiono USG piersi, stanowisko Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków Koło Barlinek, stanowisko gdzie mierzono ciśnienie krwi oraz wykład zaprzyjaźnionej z Fundacją Joanny Kisły na temat „Zdrowej diety w pracy”. W ciągu godziny mieliśmy pierwszych przebadanych, którzy nie musieli już być na czczo i mogli spróbować pysznych wypieków, wypić wodę, herbatę lub kawę.

24 marca godz. 10.00

Nadal badamy! Lekarze wykonują każde badanie z dokładnością poświęcając każdej pacjentce odpowiednią ilość czasu. Dietetyk Joanna Kisły po swoim wykładzie zaczyna wykonywać pomiary masy ciała, łącząc je z konsultacjami. Swój wykład zaczyna dr n. med. AgataJankowska– pediatra, neonatolog z Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie, z którą można się skonsultować także w Barlinku w Gabinetach na Staromiejskiej. Pediatra rozwiewa wątpliwości troskliwych mam i wyczerpująco odpowiada na ich pytania. Tuż przed 11.00 w rękach Barlinianek jest już 36 bonów, voucherów i zaproszeń!

24 marca 2018 r.

Prezes Szpitala Barlinek zapowiada kolejną prelegentkę – Pamelę Baranowską, reprezentantkę AWF w Poznaniu, fizjoterapeutkę, która z lekkością, pasją i ogromną wiedzą prowadzi wykład na temat: „Postępowanie i profilaktyka w przypadku dolegliwości odcinka lędźwiowego kręgosłupa”. Wystąpienie kończy się dużym wrażeniem słuchaczek oraz konsultacjami i radami Pani Pameli jeszcze długo po zakończeniu. Coraz więcej pacjentów może pozwolić sobie po badaniach na sernik lub jabłecznik.

24 marca 2018 r. godz. 12.00

Swój pokaz „Jak naturalnie i szybko podkreślić swoje brwi” rozpoczyna Wizażystka i stylistka zdobywająca doświadczenie od najlepszych Monika Olejnik. Na swojej modelce Marcie prezentuje używane techniki, odpowiada na bieżące pytania, by efektem swojej pracy zadziwić zgromadzone panie. Kolejki ulegają po woli zmniejszeniu. Swoją pracę kończy rejestracja laboratorium.

24 marca po godz. 13.00

II Barlinecki Dzień Zdrowia nie zakończył się planowo o 13.00, co oczywiście bardzo nas ucieszyło, swoją pracę przedłużył o kilkadziesiąt minut lekarz wykonujący USG jamy brzusznej oraz doktor badający piersi, który zakończył badania tuż przed 17.00. . Powoli hol Szpitala Barlinek wracał do swojego codziennego wyglądu.

Statystyka dnia 24 marca

W tym dniu wykonano dokładnie 252 badań, w tym: 50 morfologi i OB., 60 pomiarów poziomu cukru, 50 razy zmierzono ciśnienie, 20 razy wykonano pomiar masy ciała, pobrano 3 cytologię, USG jamy brzusznej wykonano 43 razy, a USG piersi 26 razy. Za udział w badaniach Panie dostały łącznie 72 voucherów, bonów i zaproszeń. Wydaliśmy ponad 130 ulotek z pieczątkami Fundacji Joy Aim i Szpitala Barlinek.

Uczucia…

Akcje takie jak II Barlinecki Dzień Zdrowia mają sens zawsze, gdy choć jedna osoba może dzięki temu zachować swoje zdrowie. Tego dnia było to więcej osób niż jedna. Wiemy to dzięki komentarzom, które usłyszeliśmy od obecnych na wydarzeniu. Wszystkim uczestnikom Barlineckiego Dnia Zdrowia dziękujemy za ciepłe słowa. Cieszymy się, że spełniliśmy czyjeś marzenie o wylosowaniu voucheru na sesję zdjęciową. Każda taka relacja dodaje nam pewności, że było warto zacząć już w styczniu.

Podziękowania

Dziękujemy pięknie wszystkim tym, którzy pomogli nam zorganizować II Barlinecki Dzień Zdrowia, a w szczególności

Dżentelmenom z plakatu: Panu Markowi, Krzyśkowi, Piotrowi, Dorianowi, Kubie i Krystianowi – Barlinianki na pewno zapamiętają Waszą szóstkę i uśmiechy bardzo długo.

Dziękujemy Wini Krawczyk – niesamowitej dziewczynie, która poza robieniem pięknych zdjęć potrafi dla jednej fotografii pokonać prędkość światła.

Joannie Węglińskiej dziękujemy za jej kreatywność, cierpliwość, pomysłi bezcenne rady – jesteś najlepszą graficzką ulotek i plakatów!

Sebastianowi Suterskiemu, za to, że znów okazał się czarodziejem.

GBS Barlinek za wsparcie i idealnie współgrającą zieleń z wiosennym charakterem akcji.

Magdzie i Krzyśkowi za przemierzenie Niemiec by dostarczyć kubki i talerze na wydarzenie.

Oldze, mamie Beaty, Asi Oli za smakowite wypieki. Gratulujemy Wam talentu kulinarnego!

Bartoszowi Majocha za rekomendacje Pameli Baranowskiej oraz cenne rady.

Asi, Patrycji, Marzence, Beatce i oczywiście Ani za to, że były, pomagały i pięknie wyglądały w fuksjowych koszulkach! To najlepsze wolontariuszki na świecie! Zawsze można na nie liczyć!

Dziękujemy pielęgniarkom i lekarzom wykonującym tego dnia badania – Wasze niesamowite zaangażowanie i postawa są wzorowe  i godne naśladowania.

Dziękujemy wszystkim partnerom wydarzenia! Za ich otwartość, za wspieranie profilaktyki zdrowotnej, za ciepłe słowa i za to, że przyłączyli się do II Barlineckiego Dnia Zdrowia. To była przyjemność z Wami współpracować. Oto oni:

Biuro Boria Joanna Węglińska, MAX-ART. Reklama Sebastian Suterski, Gospodarczy Bank Spółdzielczy, ebarlinek.pl, Winia Krawczyk Foto, Kwiaciarnia Krystyna Gulczyńska, Polskie Stowarzyszenie Diabetyków Koło Barlinek, Joanna Kisły – Dietetyk, Pamela Baranowska – AWF Poznań Fizjoterapia, Gabinety na Staromiejskiej i dr n. med. Agata Jankowska, Monika Olejnik Wizażystka, Stylistka, Eltel Media Electro, Mariusz Piłat Sklep z odzieżą i bielizną, Sklep Triumph, Pracownia Złotnicza WJN PPHU Jacek Narbutt, Ziemkiewicz Pracownia Złotnicza, Andrzej Jaroszonek Pracownia Złotnicza, Salon kosmetyczny FEMINA Joanna Drzazga-Ożóg, SALON LUKSUS Karolina Chorabik, Kosmetyczka Małgorzata Baum, Justyna Wojtalak  Wizażystka i Stylistka, Lisecka Kosmetyka, MR Gabinet Kosmetyki Profesjonalnej, ALISS be beauty, Fabryka Próżności Katarzyna Gimińska Aneta Długaszek, Salon Urody SZYK Agata Werens Andżelika Pierzchała, Fabryka Piękna Arkadiusz Kaczmarczyk, Pracownia sztuki fryzjerskiej Oliwia Dorniak, D’VINE Salon Fryzjerski Marta Gerbich-Runo,  Studio Inspire Salon Fryzjerski Emanuel Zych, Klinika włosa Salon fryzjerski Ewa Kawka, Zakład Fryzjerski Next Żaneta  Sompolińska,  Studio Fryzur Katarzyna Siewiera, Studio Fryzjerskie JC Joanna Chomiuk i Magdalena Pluto Olik, Fizjoterapia „Dotyk Zdrowia” Jolanta Olechowska-Bekier, Bar As Ewelina Łapsza, Automyjnia Bernarda Lewandowska.

Dziękujemy także wszystkim, którzy pomogli nam rozpowszechnić informację o II Barlineckim Dniu Zdrowia, w tym każdemu z osobna za powieszenie plakatu oraz udostępnianie na portalu facebook naszych postów i newsów.Dzięki Wam informacja o wydarzeniu trafiła do ponad 6 tysięcy osób w okolicy!

I tak jak wisienkę na torcie, najlepsze zostawia się na końcu… Więc dziękujemy przede wszystkim Panią z Barlinka! Życzymy Wam dużo zdrowia!

I co teraz?

Teraz kochane dziewczyny z Barlinka wyruszajcie skorzystać z bonów, zaproszeń, voucherów i rabatów z ulotką! Niektóre z nich obowiązują nawet do końca kwietnia! Poczujcie tą radość z dbania o siebie!