Światowy Tydzień Jaskry – 3 raz Barlinku – relacja!

Już po raz 3 w Barlinku odbył się Światowy Tydzień Jaskry. Dziś 11 marca 2019 r. okulista lek. Maciej Krzyżaniak bezpłatnie przebadał prawie 40 chętnym osobom wzrok w kierunku jaskry. Rezultat to rozpoznanie tej choroby u 2 osób oraz stwierdzenie u aż 7 osób innych schorzeń oczu. Dziękujemy Panu Doktorowi i mieszkańcom gminy Barlinek, którzy przyszli zadbać o swój wzrok z nami!.

 

W dniu 11 marca 2019 r. w godzinach od 11.00-16.00 dzięki pomocy Szpitala Barlinek lek. Maciej Krzyżaniak bezpłatnie przebadał 37 osób w kierunku jaskry. To choroba określana cichą złodziejką wzroku, bowiem nie boli, nie daje długo żadnych objawów niszcząc wzrok. Doktor wykonał podstawowe badania, tj. tonometrię i Oftalmoskopię. Rezultatem badań jest  rozpoznanie u 2 osób jaskry i aż u 7 osób innych chorób oczu, m. in. problemów z siatkówką oka. Powodzenie w leczeniu jaskry zależy w dużym stopniu od wczesnego wykrycia tej choroby, dlatego cieszymy się z ilości telefonów do rejestracji na badania to dla nas najlepszy dowód, że organizowanie takich akcji w Barlinku ma sens i jest potrzebne. Również rezultat badań to bardzo dobry argument by dbać i kontrolować swoje oczy. Do czego serdecznie zachęcamy!

 

Dziękujemy  okuliście lek. Maciejowi Krzyżaniak, Pani Agnieszce z Zakładu Optycznego przy ul. Niepodległości w Barlinku, Szpitalowi Barlinek i Pani Joannie Suchej, Pani Ewelinie Zmarzlik-Witkowskiej, sołtys Łubianki Pani Annie Zięcinie, sołtys Płonna Pani Magdalenie Zwolińskiej, Pani Bernardzie Lewandowskiej, Joannie Węglińskiej i Elżbiecie Rogut za pomoc w organizacji Światowego Tygodnia Jaskry w Barlinku.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom akcji!

 

Zespół Fundacji Joy Aim